GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER

İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi (International Humanities Congress) 7-9 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olmak üzere gerçekleştirilecektir. Kongre programı süresince, ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılar, alanlarındaki güncel bilgileri ve öne çıkan yenilikleri aktaracaklardır.

Beşerî bilimler alanlarının antropoloji, arkeoloji, çeviribilim, coğrafya, dilbilim, edebiyat, felsefe, güzel sanatlar, halk bilimi, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji ve tarih disiplinlerini buluşturan içeriğiyle kongre, farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerin bilgi, görüş ve tespitlerini paylaşmalarına olanak sağlamayı ve disiplinlerarası bir bakış açısıyla değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda; siz değerli bilim insanlarını kongremize davet etmekten memnuniyet duyarız. Kongremizde sunulan sözlü bildiriler, 2020 yılı içinde katılımcıların isteğine bağlı olarak bildiri kitabında veya kitap bölümü olarak yayımlanacaktır.

Kongremiz, doçentlik başvuru koşullarında belirtilen “Uluslararası Bilimsel Toplantı” tanımına uymaktadır. Yayınlanacak olan kongre tam metin bildiri kitabı atama/yeniden atama kriterlerini, uluslararası kitap bölümü ise akademik teşvik kriterlerini karşılamaktadır.

  • Kongre Tarihi ve Yeri

İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi (International Humanities Congress) 7-9 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olmak üzere gerçekleştirilecektir.

  • Kongre Dili

Kongre dili İngilizce ve Türkçe olacaktır.

  • Kongre İnternet Sayfası

Kongre ile ilgili tüm duyuruların takip edilebilmesi amacıyla hazırlanan internet sayfasına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

www.ihc.idu.edu.tr